#pozdróżemałeiduże czyli Aleja Miniatur na wyciągnięcie ręki

Opublikowano

Kochani jak wiecie i pamiętacie ostatni rok mnie nie rozpieszczał. Pomimo, że chciałam wrzucić sporo postów….psychicznie nie byłam w stanie ogarnąć tematu. Zdjęcia zbierały kurz na dysku a ja musiałam dojrzeć do ich publikacji. Do tego, aby moje myśli przestały kłębić się tylko w jednym temacie. Potrzebowałam na to oddech, który jak się okazało trwał rok. Ponoć ten pierwszy rok jest najgorszy…

Mając za sobą bagaż doświadczeń,  pomału wracam do życia. Pomału przestaje żyć przeszłością i pomału zaczynam funkcjonować. Do tego jak było przed 29 lipca 2016, jeszcze daleka droga przede mną. Wiem jednak, że czasu nie cofnę. Troszkę ochłonęłam i pomału mogę wrócić do blogowania. Choć pewne rozdziały w moim życiu nigdy nie będą zamknięte jak należy, choć wyrzuty sumienia zaprzyjaźniły się już ze mną na stałe…chciałabym pokazywać Wam tylko tę pozytywną stronę życia. Tą negatywną chciałabym schować głęboko w sobie i nie pokazywać jej światu….

 

 

Sercem całego kompleksu jest watykańska bazylika z Placem Świętego Piotra. Nasza miniatura jako jedyna na świecie wykonana została w skali 1:13. Będąc w Rzymie koniecznie trzeba zobaczyć także Koloseum i wrzucić monetę do fontanny Di Trevi, aby, jak głosi legenda, zapewnić sobie powrót do Wiecznego Miasta.

Skoro mowa o Włoszech, wśród miniatur nie mogło zabraknąć słynnego mostu Rialto w Wenecji i tak chętnie odwiedzanych przez turystów babtysterium i Krzywej Wieży w Pizie.

Z Włoch przenosimy się w czasie i przestrzeni, przed słynną Operę w Sydney. Stąd wędrujemy do Ameryki Północnej, a konkretnie do Orlando na Florydzie, gdzie zobaczymy znany z filmów Walta Disney’a Zamek Kopciuszka. Jego twórcy wzorowali się na pewnej XIX – wiecznej budowli, którą napotkamy w dalszej części naszej podróży. Dumą naszego parku są jedyne w Europie modele zniszczonych w zamachu terrorystycznym wież World Trade Center. Mimo, że są 25 razy mniejsze od pierwowzoru, to i tak zadziwiają swoją wielkością królując nad pozostałymi obiektami. Wraz z iglicą mierzą ponad 21 metrów, a więc prawie tyle co sześciopiętrowy budynek.

Na Twin Towers spogląda Statua Wolności, obok której znajduje się kolejny symbol Stanów Zjednoczonych – Biały Dom. Od niedawana w naszej Alei Miniatur można podziwiać Górę Rushmore upamiętniającą prezydentów USA. Ameryka Północna to miejsce, które zachwyca nie tylko niebanalną, nowoczesną architekturą, ale też niezwykłymi wytworami natury. U nas zobaczą Państwo kolorowe gorące źródła z Parku Narodowego w Yellowstone i miniaturkę wodospadu Niagara w skali 1:50.

Wracamy na Stary Kontynent. W Londynie zsynchronizujemy nasze zegarki z Big Benem, w Paryżu koniecznie musimy sobie zrobić zdjęcie pod Wieżą Eiffla, na tle Katedry Notre Dame i Łuku Triumfalnego. W stolicy Niemiec zobaczymy Bramę Brandenburską i udamy się przed pokaźną, mierzącą ponad 6 metrów wysokości, Katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. Kolejną atrakcją jest baśniowy Zamek Neuschwanstein znany też jako Nowy Kamienny Łabędź. To właśnie na nim wzorowali się budowniczowie Zamku Kopciuszka.

A wszystko to w KRAJNIE 😉

 

     

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

  • Udostępnij